Pulse fitness club

  • An Image Slideshow
Strona główna > Rodzaje zajęć > Rehabilitacja
Rehabilitacja
PDF Drukuj Email

Masaż klasyczny częściowy 

Masaż klasyczny częściowy polecany jest osobom, które chcą zadbać o swój kręgosłup lub skupić się na wybranych partiach ciała. Czas trwania ok. 30 minut.

Uwaga! Masaż częściowy już od 40 zł. Przy wykupieniu 10 serii masaży - dziesiąty jest GRATIS!

 

Masaż klasyczny

Uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi. W zależności od sytuacji masaż może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju na drodze neuroodruchowej. Wskazaniami do masażu są stany przeciążenia, długa praca siedząca lub stojąca. Masaż wpływa pozytywnie na pracę mięśni, narządów i poszczególnych układów w naszym organizmie. Czas trwania ok. 60 minut

 

Masaż leczniczy

jedna z wielu metod oddziaływania fizykalnego w lecznictwie (następuje usuwanie wewnętrznych oraz zewnętrznych objawów choroby); masaż ma za zadnie oddziałać leczniczo nie tylko miejscowo, ale również na cały ustrój. Czas trwania ok. 30-40 min.

 

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Czas trwania wynosi ok. 60 min

 

Masaż bańką chińską

Jest to rodzaj masażu, w którym stosuje się specjalne gumowe bańki. To odmiana terapii podciśnieniowej W masażu bańkami, siłę bodźca można regulować przez zwiększenie, bądź zmniejszenie podciśnienia w bańce. Stosuje się techniki dynamiczne. Podstawę stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do wnętrza. Podczas masażu bańkami spotykamy się z oddziaływaniem mechanicznym i odruchowym. Masaż powoduje silne przekrwienie przez co ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas masażu bańkami chińskimi następuje redukcja cellulitu w poszczególnych partiach ciała, ten rodzaj masażu stosuje się głównie na patie ciała, w których chcemy stracić kilka centymetrów. Czas trwania wynosi od 20 do 30 min.