Pulse fitness club

  • An Image Slideshow
Strona główna > Rodzaje zajęć > Szkoła tańca
Szkoła tańca
PDF Drukuj Email

UWAGA!

Jeżeli miałeś już wcześniej kontakt z tańcem to informujemy, że tworzymy specjalną grupę taneczną dla osób pragnących kontynuować swój rozwój!

 

Prezentujemy Państwu rodzaje zajęć z grupy Szkoła tańca, które odbywają się w naszym klubie:

 

TANIEC TOWARZYSKI

Na kursach organizowanych realizowany jest Światowy Program Taneczny.


Nauką będą objęte tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, a na wyższych poziomach foxtrot, oraz tańce latynoamerykańskie – samba, rumba, cha cha, jive i dodatkowo pasodoble. Poza tym, Szkoła zajmuje się dodatkowo nauką tańców tzw. użytecznych: dwa na jeden, dwa na dwa, samba disco, blues, mambo, marengu, a także salsa. Po ukończeniu pierwszego semestru w naszej szkole jesteście już Państwo doskonale przygotowani do świetnej zabawy na tanecznych parkietach. Wielokrotnie - na prośbę osób które chciałyby kontynuować naukę na wyższych stopniach tworzymy grupy zaawansowane. Najbardziej zagorzali miłośnicy tańca reprezentują naszą szkołę podczas turniejów tańca na terenie całej Polski.

 

 

Opracowany przez nas program zajęć dla dorosłych gwarantuje zaangażowanym uczestnikom:

- zapoznanie się z podstawowymi zasadami kultury tańca,
- poznanie, opanowanie kroków, układów zarówno w tańcach standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango, quistep, foxtrot) jak i w tańcach latynoamerykańskich (samba, cha-cha, rumba, jive, paso doble)
- zapoznanie się z tańcami tzw. użytkowymi (blues, samba disco, dwa na dwa, dwa na jeden i wiele innych)
- umiejętność rozpoznawania elementów muzycznych i rytmicznych charakterystycznych dla danego tańca,
- zdolność interpretacji i oddawania charakteru muzyki.

Formuła naszych zajęć umożliwia przyjemną i efektywną naukę tańca.

 

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI

Kursy te przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat.
Na kursie tańca towarzyskiego nauką będą objęte tańce standardowe - walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, tańce latynoamerykańskie - samba, cha cha, rumba, paso doble, jive. Instruktorzy zapoznają dzieci z podstawowymi krokami tańca towarzyskiego a także będą miały okazję poznać tańce ludowe takie jak np. „Poleczka” lub „Polonez”.

Zajęcia prowadzone są systemem dwóch semestrów:
I semestr -  nauka podstawowych kroków
II semestr - nauka zaawansowanych choreografii
Tancerze aby otrzymać świadectwo ukończenia kursu, muszą zaprezentować swoje umiejętności na występach wewnętrznych w szkole tańca lub na różnego rodzaju festynach i imprezach masowych.

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

Strój: zmienne obuwie, strój wygodny. O szczegółach Instruktor poinformuje na pierwszych zajęciach.

Nowy nabór trwa!  Pierwsze zajęcia od września 2010 roku.

 

DLA PAŃ (Latino Dance oraz Salsa)

Wyciskamy siódme poty w rytm muzyki latynoskiej!

Latino Dance to zajęcia dla tych, którym w duszy grają gorące nuty i lubią tańczyć własnym rytmem. Nie musisz przyprowadzać partnera na te zajęcia-wystarczy, że stawisz się we własnej osobie i dasz się porwać cha-chy, sambie, rumbie i jive'owi, a także salsie i merenge. Na tym kursie poznasz kroki podstawowe i figury stosowane w tych stylach oraz całe układy, które pozwolą Ci zabłysnąć na każdym latinoparty. Efekt regularnego treningu? Dobre samopoczucie i swietna kondycja. Poza tym staniesz się zgrabniejsza i szczuplejsza. Twoje ruchy nabierają gracji, a ty pewności siebie. Prostujesz zgarbione plecy i unosisz podbródek.

Co najważniejsze drogie Panie...

Mężczyzna nie może oderwać od Ciebie wzroku :)!

 

 

 

GRUPY SPORTOWE

Grupa sportowa stworzona jest dla par turniejowych rywalizujących i reprezentujących szkołę Tańca na arenie krajowej.

 

HIP-HOP

Hip hop skierowany jest głównie do młodzieży. Energiczne ruchy, elementy akrobatyczne, pełna synchronizacja tancerzy – to decyduje o wielkiej popularności tego tańca. Taniec hip-hopowy to technika otwarta związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe takie jak locking, popping, funk. Tancerze hip-hopu przykuwają uwagę płynnymi ruchami, gimnastyczną sprawnością i figurami akrobatycznymi. Widowiskowości dodaje niewielka powierzchnia, na której realizowane bywają najbardziej nawet skomplikowane układy. Dance Center otwiera drzwi dla przyszłych gwiazd teledysków, programów telewizyjnych i turniejów tańca.

 

 

MODERN JAZZ

Widowiskowy i wzruszający styl tańca nowoczesnego, który swoje korzenie wywodzi z tańca klasycznego. Oparty jest na przeciwnościach: wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Jego cechy charakterystyczne to rytmiczna izolacja ciała, dynamika i energia oraz miękkie, długie ruchy. Rozwija koordynację, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała.
Elementy stretchingu podczas zajęć pozwalają wydobyć pokłady ruchu jakie człowiek posiada.

 

 

BREAK DANCE

Specyficzny i najbardziej widowiskowy rodzaj tańca, wymagający dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji oraz wysokiego poczucia rytmu. Polega on na wykonywaniu ewolucji połączonych z czystym rytmicznym tańcem, a wszystko to płynnie wkomponowane do muzyki.